Návšteva školskej knižnice

Autor: Ingrid Štefanisková | 5.4.2017 o 0:34 | (upravené 5.4.2017 o 0:39) Karma článku: 2,80 | Prečítané:  261x

Deň deviaty. Koniec "Mesiaca knihy" sme strávili v školskej knižnici. Teta Evka nás zoznámila s Jožkom Pletkom. Aj keď sme sa ešte neučili všetky písmenká, čítanie z krásnej „básničkovej“ knižky zvládol každý. 

      Hoci si Jožko Pletko  všetko poplietol, lízanku nakoniec predsa len kúpil. Po prečítaní príbehu sme si spoločne veľkú lízanku vyrobili a po návrate do triedy ju nalepili na tabuľu. Bude nám pripomínať písanie alebo skôr nepísanie mäkčeňa pri mäkkých slabikách. Na záver za odmenu každý dostal svoju lízanku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prikladám aj záznamy z nášho merania:

Prírodné semienko: Žerucha, čo vyrástla prvá a bolo jej tak veľa, že sa ani nedala spočítať, (polievaná bez slnka) nám teraz hynie. Má 9 mm. Slnko - voda rastie 80 mm. Má rastliniek 14.Prebudilo sa aj „ slnko“  bez vody. Zvláštne. Meria 50 mm. Je ich 23 rastliniek.

PS: Dvojhlásky sme sa ešte písať neučili, tak nám chyby prepáčte.

 

 Najlepší  tím  záhradníkov:  rastlinky hrášku polievané bez slnka rastú najlepšie. Majú spolu 12 lístkov, ale sú žlté. Najvyššia meria 135 mm. Polievaný s dostatkom svetla ho doháňa, má už 133 mm, 5 rastliniek a veľa zelených lístkov. Nepolievaný nám na slnku nerastie.

Tigrí tím: Tri žlté rastlinky fazule, ktorá je schovaná v skrini, sú už veľmi veľké a ťažké. Padajú dole. Najvyššia meria už 283 mm. Nepolievaná to asi vzdala. Nerastie vôbec. Slnko - voda je zelená, máme 3 rastlinky. Najvyššia narástla 98 mm.

Superstar:   voda rastie 125 mm, žlté, 11 rastliniek reďkovky. Slnko - voda narástli 4 rastlinky. Najvyššia má 90 mm. Slnko bez vody nerastie: 0mm, 0 rastliniek.

Superminecraft: Pšenica, čo je v skrini, rastie najlepšie. Má 4 rastlinky. Sú už 277 mm veľké, lámu sa a sú zelenožlté. Slnko a voda sa tiež veľmi snaží. 3 rastlinky merajú  215 mm. Jediná  pšenica  „ na sucho“ má 89 mm.

Fialka 1.A   a Kukova fialka rastú bez výraznej zmeny. Naša pekne zelená a Kukova žltne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trúbia na ňu, brzdia, pokrikujú. Najstaršia slovenská kamionistka je úkaz

Za volantom je od svojich 55 rokov. Kamiónom precestovala takmer celú Európu a stal sa jej domovom. O zážitkoch napísala knihu.

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chce, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.


Už ste čítali?