Život jablone

Autor: Ingrid Štefanisková | 4.4.2017 o 0:15 | (upravené 4.4.2017 o 0:23) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  170x

Deň ôsmy. Vyskúšali sme si kooperáciu v skupine. Každý tím dostal obrázok jablone a po jednu farbičku žltej, červenej, zelenej a hnedej farby. 

          Cieľom bolo dohodnúť sa na postupe vyfarbovania,  učiť sa vzájomnej tolerancii a spolupráci. Prekvapili ma dievčatá zo skupiny Superstar. Pretože ich dve členky chýbali, mali to trošku iné ako ostatní. Museli úlohu zvládnuť iba ony dve. Ale nebol to pre ne žiadny problém. Možno skôr výhoda. Použila som obrázok z učebnice angličtiny Fairyland. Okrem jablone tam bol aj pomarančovník. Dievčence sa vynašli a skombinovali červenú farbičku so žltou, aby dosiahli oranžovú farbu. Keď už, tak nech to vyzerá ako má .  Som  zvedavá ako podobnú úlohu zvládnu o týždeň, keď im chcem dať iba tri farby. Ktoré - to ešte teraz neprezradím.

   

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Táto  aktivitka bola krátka. Mohli sme ešte využiť zvyšný čas na dokončenie našich plagátov z piatka na tému Učíme sa šetriť energiu. Tu mohli pomôcť aj rodičia, pretože si námety  priniesli z domu. Každú mamku poteší isto uprednostnenie umývačky riadu pred klasickým umývaním, krátka sprcha pred dlhým kúpaním sa v plnej vani, sušenie bielizne vonku na slniečku a nie v sušičke. Zhasínanie svetla, či zastavovanie vodovodného kohútika už máme natrénované. Zaujímavou novinkou ( aspoň pre mňa) bolo využívanie náplavových stolov na zalievanie rastliniek v sklenníku. Koho z rodičov to zaujalo teraz, pri čítaní tohto blogu, ten sa môže dozvedieť viac pri našej prezentácii, na ktorú vás onedlho pozveme.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby ste si nemysleli, že sa neučíme, iba pracujeme na projekte, tu je malá ukážka. Slovenský jazyk - tvorenie viet, písanie a čítanie precvičujeme aj pri tvorbe plagátov a vypisovaní pozorovacích hárkov. Na  matematike počítame v druhej desiatke. Výborne nám pomáha eko učebná pomôcka - prenoska na vajíčka, hoci do nej vkladáme kocky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Potvrdil smrť stoviek Rusov pri útoku amerických vojsk v Sýrii. Teraz je mŕtvy

Maxim Borodin ako číslo vo vražednej štatistike.


Už ste čítali?