Rastú aj bez vody?

Autor: Ingrid Štefanisková | 2.4.2017 o 22:52 | (upravené 2.4.2017 o 22:58) Karma článku: 1,74 | Prečítané:  156x

Deň šiesty Opakovali sme si naše projektové úlohy, čo máme už splnené a čo nás ešte čaká. Niekto, ani neviem presne kto, spomenul, že na veľkom plagáte Ako rastú deti, nie je zaznačená pani učiteľka. 

         Keď sme plagát vytvárali, vtedy to nikoho nenapadlo. Tak som si tam prikreslila svoj stĺpec. Žltý. Akurát, je chyba v tom, že som poriadne narástla. Som vyššia ako ten papier. Celá sa doň nezmestím.

 

 

 

 

 

 

 

 

Po víkende sme zas poriadne merali,  vyplňovali pozorovacie hárky a zisťovali stav v jednotlivých tímoch:

Fialka 1.A  naďalej pekne rastie a kvitne.  Kukova fialka stále kvitne, ale  okrajové listy zožltli.

Najlepší  tím  záhradníkov: hrášok polievaný bez slnka rastie najlepšie, meria 34 mm, polievaný s dostatkom svetla je zatiaľ menší, má 15 mm, nepolievaný na slnku nerastie.

Tigrí tím: má fazuľu. Po „úraze“  budeme merať inú rastlinku. Zatiaľ má iba 2mm, ale veríme, že to za pomoci vlahy a slnka rýchlo  doženie. Tá, čo je schovaná v skrini sa veľmi snaží. Meria už 90 mm. Nepolievaná to asi vzdala. Nerastie vôbec.

Superstar:   pestujú reďkovku. Zalievaná, rastúca  na slnku vyrástla doteraz 60 mm, zalievaná, ale v tme rastúca, meria 58 mm a suchá nerastie.

Superminecraft:  sadili pšenicu. Tá, čo je v skrini, rastie lepšie. Má už 130 mm. No „slnko a voda“ sa tiež veľmi snaží. Už meria 110 mm. Rastie aj pšenica „ na sucho“. Má 8 mm.

Prírodné semienko: zasadili žeruchu. Prebudilo sa aj „ slnko“  bez vody. Zvláštne. Meria 11 mm. Rýchlejšie rastie „voda“ bez slnka ( 92 mm) ako „ voda“ so slnkom ( 30 mm).

     Neviem, či tie bez vody na slniečku pestované ( dva prípady) niektorý záhradník omylom nepolial.    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ledecká sa zapísala do histórie. Po lyžiarskom zlate vyhrala aj na snouborde

Ester Ledecká získala v Pjongčangu svoje druhé zlato, keď v snoubordingu vyhrala paralelný obrovský slalom.


Už ste čítali?