Začiatok jari - začiatok projektu

Autor: Ingrid Štefanisková | 29.3.2017 o 1:33 | Karma článku: 2,83 | Prečítané:  245x

Deň  prvý. Dnes je jarná rovnodennosť - ideálny deň na začiatok projektu. Deti chceli sadiť už od rána, ale prednosť mal Klokanko a potom ešte trošku učenia.

            Pre zopár detí „ťažká situácia“ - museli sa v tíme dohodnúť a niektorí aj podriadiť  ostatným. Všetci si priniesli  východiskový materiál: nádobky na sadenie, zeminu, semienka... každý chcel použiť to svoje, ale museli sa dohodnúť a vybrať  jedno spoločné pre tím. Semienka si dokonca žrebovali, čo im nezaručilo, že budú mať tie, ktoré si priniesli. Spolupracovali pri sadení a záhradníci poliali nádobky označené kvapkou vody alebo kvapkou aj slniečkom.  Tie bez  slniečka sme odložili do skrine, lebo tam slniečko nesvieti.

             Náš kamarát zo šlabikára, mimozemšťan Kuko, bol však veľmi smutný.Pri rozdeľovaní do skupín sme na neho zabudli a nezaradili ho do žiadnej, hoci ja vypomáham v poslednej skupine, kde boli len traja žiaci. Tak si cez víkend pre  nás  vymyslel doplnkovú projektovú úlohu. V Kukónii - na planéte, kde Kuko žije, polievajú všetko vodou prevarenou v mikrovlnnej rúre. My teda budeme porovnávať dve rovnaké rastlinky (v našej triede vykvitnuté fialky). Jednu budeme polievať vodou z Kukónie - prevarenou v mikrovlnnej rúre  a druhú rastlinu „našou“ vodou ( pre objektívnosť tiež prevarenou, ale na sporáku v hrnci).  Sme zvedaví, aké účinky  bude mať tá „ mimozemská“ voda. Vyrastie do obrovských rozmerov, alebo ešte viac ozelenie?  Uvidíme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Ledecká sa zapísala do histórie. Po lyžiarskom zlate vyhrala aj na snouborde

Ester Ledecká získala v Pjongčangu svoje druhé zlato, keď v snoubordingu vyhrala paralelný obrovský slalom.


Už ste čítali?