Skôr ako sme začali

Autor: Ingrid Štefanisková | 25.3.2017 o 19:22 | (upravené 26.3.2017 o 16:49) Karma článku: 4,84 | Prečítané:  367x

S portálom Kozmix sme sa zoznámili v jeseni, riešili úlohy a súťažili, dokonca máme v triede aj výhercu mobilu. Deti si žiadali zadávanie ďalších úloh, tak som sa rozhodla, že skúsime pracovať na našom prvom ozajstnom projekte.

   Samotnému spusteniu projektu by mali predchádzať rôzne prípravné aktivity zamerané na nácvik spolupráce a správania sa v skupine. My sme začali vo dvojiciach.

   Po dlhej zime sa nám ukázalo krásne slniečko, tak sme hneď zrána vybehli na školský dvor pozorovať svetlo a tieň. Deti si navzájom obkresľovali svoj tieň a do nôh si napísali svoje mená. Boli zvedavé ako sa im tieň na poludnie zmení.

    Medzitým sme sa rozdelili na štvorčlenné tímy a vymýšľali ako sa budú volať. Pomenovali sme si problém, ktorý by sme mali na konci projektu vyriešiť: "Čo potrebujú rastliny, aby mohli rásť a rozvíjať sa?"  Deti rozosmial podtitul názvu projektu " Môže sa obyčajná fazuľa stať filmovou hviezdou?" Hneď mi odpovedali, že nie. Som zvedavá, či zmenia svoj názor, keď na konci nášho snaženia vytvoríme animáciu zo získaných fotografií.

   Jednotliví členovia tímov si vyžrebovali funkcie, ktoré v nasledujúcich dňoch budú plniť. Záhradníci, merači, fotografi či IT odborníci sa už nevedia dočkať.Po štyroch dňoch si budú funkcie meniť.

   Keď sme sa na konci vyučovania na dvor vrátili, niektorí svoj tieň ani nevedeli nájsť. Ešteže tam mali svoje mená, lebo by mi ťažko uverili.  Tieň sa zmenšil a ako niektorí povedali: "Ušiel im".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Rozišli sme sa pred víkendom s úlohou nachystať potreby na sadenie, aby sme od pondelka začali... 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Potvrdil smrť stoviek Rusov pri útoku amerických vojsk v Sýrii. Teraz je mŕtvy

Maxim Borodin ako číslo vo vražednej štatistike.


Už ste čítali?